NASI RĘKODZIELNICY

Instytut kawy i herbaty

Instytut Kawy to palarnia rzemieślnicza. W naszej palarni stawiamy przede wszystkim na jakość i świeżość kawy, a cały proces wypalania jest rzetelnie kontroluje wykwalifikowany roaster. Jakość ziarna sprawdzamy zarówno przed i po wypaleniu, kawa jest wielokrotnie testowana zanim trafi do sprzedaży.

Naszą kawę wypalamy w piecu polskiej produkcji Coffed, który działa na zasadzie air-flow, co oznacza, że praktycznie cała energia która wypala kawę pochodzi z wtłaczanego w bęben gorącego powietrza, a nie jego ścianek.

Jednym z najważniejszych wyznaczników świetnej kawy jest jej świeżość, dlatego nie magazynujemy dużej ilości wypalonego ziarna. Kawa trafiająca do naszych klientów jest zawsze świeża, a każdą paczkę oznaczamy datą wypalenia.

ZOBACZ PRODUKTY

Muchomorra

Muchomorra to akwarelowe ilustracje tworzone prosto z wyobraźni i z serca. Maluję portrety zwierząt, ilustracje, kartki, a także zaproszenia. Od niedawna projektuję również broszki. Lubię bajkowość i delikatność z dużą dawką motywów roślinnych i kwiatowych. Moje zwierzęta i leśne stworki są nieśmiałe, marzycielskie, lubią spacerować lub po prostu wygodnie sobie usiąść, żeby podziwiać kwiaty i rośliny. Czasem noszą sweterki, zbierają owoce leśne, a czasem piją herbatę lub ucinają sobie smaczną drzemkę. Poza papierem, moje ilustracje można znaleźć na kubku lub torbie.

 

PRODUKTY:

Kubek z autorską ilustracją wykonaną farbami akwarelowymi na papierze a następnie nadrukowane cyfrowo na kubek. Nadruk trwały, kubki można wkładać do zmywarki i mikrofalówki. Pojemność 330ml.

Torba Ilustracja namalowana akwarelą, zeskanowana i nadrukowana na torbie. Rozmiar 38 x42x10 cm (bardzo pojemna – ma zakładki z boku i dno). Zrobiona z grubej bawełny o gramaturze 180g/m2. Kolor naturalny ecru. Pranie ręczne. Można prasować.

ZOBACZ PRODUKTY

Hellaclay

Nasza biżuteria powstaje z pasji do kolorów i niepowtarzalnych wzorków. Każda para jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, wykonana ręcznie z profesjonalnej glinki polimerowej (Fimo, Cernit, Pardo) szlifowana i wypalana w domowej pracowni. Dzięki temu, kolczyki są lekkie i nie obciążają płatka ucha. Zapinane są na sztyft wykonany ze stali chirurgicznej. Takie kolczyki na pewno wzbogacą Twoją codzienną kreację o świetny dodatek.

 

PRODUKT:

Kolczyki – Masa polimerowa, wielkość w cm, sztyft ze stali chirurgicznej (kolor).

ZOBACZ PRODUKTY